• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Son Dakika!
Bilim İnsanları Derneğinden Kamuoyuna Duyuru.
Okumak için Tıklayınız...


BİDDER KAHVALTILI TOPLANTISI Derneğimizin 2015 - 2016 dönemi 6.Geleneksel Kahvaltılı Sohbet Toplantısı 5 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 09:30 da sayın Dr. Süleyman ELİK'in katılımıyla dernek merkezimizde yapıldı. "Türkiye'nin Suriye Politikası: 'Suriye Krizinin Küresel ve Bölgesel Yansımaları' temalı konferans sonrasında Başkanımız Sayın Prof. Dr. Nihat TOSUN Sayın Elik'e Derneğimiz adına bakır işlemeli bir hediye takdim etti.

Son Dakika!
BİDDER Yönetimi Teröre Lanet Bildirisi yayınladı.
Okumak için Tıklayınız...


BİDDER KAHVALTILI TOPLANTISI Derneğimizin 2015 - 2016 dönemi 5.Geleneksel Kahvaltılı Sohbet Toplantısı 3 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 09:30 da sayın Prof. Dr. Mehmet Siraç DİLBER'in katılımıyla dernek merkezimizde yapıldı. "İnivasyon" temalı konferans sonrasında Başkanımız Sayın Prof. Dr. Nihat TOSUN Sayın Dilber'e Derneğimiz adına plaket takdim etti.

Derneğimizin önceki başkanlarından ve halen yönetim kurulu üyemiz olan Sayın Prof Dr Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Yüksek öğretim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. BİDDER üyeleri adına Değerli hocamızın yeni görevini tebrik eder, sağlıklı ve başarılı çalışmaları ile YÖK sistemine katkı sağlamasını dileriz.
BİDDER Yönetim Kurulu Adına Başkan Prof.Dr. Nihat TOSUN

Uluslararası katılımlı Sağlık Eğitim Kongresi Bildiri Kitabı Yayınlandı.
Okumak için Tıklayınız...


TERÖRÜ VE TERÖRDEN BESLENENLERİ LANETLİYORUZ

Geçtiğimiz Cumartesi günü (10 Ekim 2015) Ankara Tren Garı yakınında gerçekleştirilen vahşi terör saldırısı ülkemizi derinden etkilemiştir. Bu saldırı, sadece demokratik bir hak olarak yürüyüş ve gösteri yapan insanlarımıza değil, aynı zamanda yakın dönemlere kadar önemli bir terör eylemi görülmeyen ve iç savaş yaşayan bölge ülkelerinden gelen insanların misafir edildiği huzur limanı olan ülkemize ve bölgemizin geleceğine yapılmış bir saldırıdır. Her geçen gün önemli gelişmelerin yaşandığı ve kardeşliğimizin daha da pekişmesi gereken bir dönemde gerçekleştirilen bu terör saldırısını aşağıda ismi yer alan; akademik hayat, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet gösteren dernekler olarak lanetliyoruz. Saldırı sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimizi rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyor; yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı ve taziyelerimizi sunuyoruz.
Terörün amacı bir şey inşa etmek değil, tam tersine var olanı da yıkmak ve toplumsal kaos oluşturmaktır. Devlet kurumlarıyla halkımızın sağduyu içinde birlikte hareket etmesiyle, bu menfur saldırıları planlayanlar kendi oyunları altında kalacaklardır. En büyük arzumuz, bu fiili planlayanların ve işin içinde olanların bir an önce yakalanmaları ve gerekli cezalarının verilmesidir.


Bu saldırı ile Bilim İnsanları olarak bizler, teröre karşı üretimi durdurmak yerine daha fazla çalışmaya, ülke insanlarımızın huzuru ve saadeti için her zamankinden daha fazla üretmeye kararlı olduğumuz gibi, Anadolu ruhu ve hoşgörüsü ile kardeşliğimizi daha da pekiştirmeye yönelik her türlü girişime destek vereceğimizi beyan ediyoruz. Bizler en kritik dönemlerde ve zor zamanlarda doğru hareketiyle temayüz etmiş olan milletimizin ferasetine inanıyor ve güveniyoruz.


Tekrar milletçe başımız sağolsun, kardeşliğimiz her zamanki gibi daim olsun.

SAYED (Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği) Yönetim Kurulu
SASOMER (Sağlık Stratejileri ve Sosyal Politikalar Derneği) Yönetim Kurulu
BİDDER (Bilim İnsanları Dayanışma Derneği) Yönetim Kurulu

http://medigazete.com/medi2/diger/4397-duyarli-stk-larin-terore-lanet-bildirisiMustafa Kemal Mahallesi 2148.Sokak Muratoğlu Apartmanı 10/A-B SÖĞÜTÖZÜ ANKARA
Akbank Bilkent Şubesi 0095 432